تبلیغات
آموزش سئو و بهینه سازی سایت با بهترین روش - 28 راه برای با حال بودن!!!
 
درباره وبلاگ
وبلاگ ما در ارتباط با اخذ اقامت,دکوراسیون و عروسی مطلب منتشر میکند.در زمینه عروسی مطالبی در مورد آتلیه عروس و نحوه آرایش عروس و ... ارائه میشود.در ارتباط با دکوراسیون نیز مطالبی با عنوان طراحی دکوراسیون  در خانه و ادارات و ... ارائه میشود و در ارتباط با گرفتن اقامت نیز مطالبی در مورد اقامت در کشورهای مختلف اروپایی و ... ارائه میشود. 

مدیر وبلاگ : ایفانت ایفانت
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
آموزش سئو و بهینه سازی سایت با بهترین روش
صفحه نخست             تماس با مدیر           پست الکترونیک               RSS                  ATOM
پنجشنبه 14 مرداد 1395 :: نویسنده : ایفانت ایفانت

عنوان: آیا میتوان از روی ظاهر فردی به شخصیت او پی برد؟


این مقاله در مورد عکس هنرمندان می باشد.

ظاهر می‌تواند گاهی اوقات فریب دهنده باشد، اما همیشه این‌طور نیست. گروهی از تحقیقات نشان می‌دهد که مردم می‌توانند حدس‌های بسیار دقیقی در رابطه با شما، تنها با یک نگاه کوتاه بر ظاهرتان، بزنند. حدس‌هایی مانند میزان هوش شما، گرایشات و علایقتان.
ما اطلاعاتی را که به نظر خوب نیست را در خود پنهان می‌کنیم و سعی می‌کنیم که ظاهر خود را حفظ کنیم. این متن را بخوانید تا متوجه شوید که به‌ طور ناخود‌آگاه چه اطلاعاتی از خود به طرف مقابل انتقال می‌دهید؛ خواسته یا ناخواسته.

 شما چقدر مایل به کسب تجربیات جدید هستید !

در سال ۲۰۱۵ دانشمندان از دانشجویان دانشگاهی در چین خواستند که به عکس‌های سلفی نگاه کنند و بگویند که چه چیزهایی از شخصیت افراد با نگاه به این عکس‌ها می‌فهمند. همزمان با این‌کار مردمی که از خود عکس سلفی گرفته بودند، فرم‌ تست شخصیت پر کردند.
در اکثر موارد دانشجویان حدس‌های اشتباهی زدند، اما یکی از نظرات درست و دقیقی که دادند در رابطه با هیجان مثبت در یک سلفی بود که به طور کلی تمایل به کسب تجربیات جدید را نشان می‌داد.


گرایشات شما :

شخصیت شناسی از روی ظاهر

یک مطالعه کوچک در سال ۲۰۰۸ ، از ۹۰ دختر و پسر دانشجوی لیسانس خواست تا با نگاه به تصاویر، به گرایشات فرد پی ببرند.
نتایج نشان داد که شرکت‌کنندگان تا حد بسیاری درست قضاوت کرده بودند.


میزان هوش شما :

شخصیت شناسی از روی ظاهر

علم نشان می‌دهد که یک ناظر می‌تواند با یک تعامل مختصر به میزان هوش شما پی ببرد ولی تنها زمانی شما در حال تلاش برای باهوش نشان‌داده شدن باشید.
در یک بررسی در سال ۲۰۰۷، از دانش‌آموزان یک کالج خواسته شد که درباره یک موضوع معین در گروه‌های دونفره به مدت پنج دقیقه صحبت کنند. به نیمی از شرکت‌کنندگان به طور خصوصی گفته شده بود که همانند افراد باهوش و دارای سررشته صحبت کنند. به بقیه افراد چیزی در این رابطه گفته نشده بود واز تمام این صحبت‌های گروهی فیلم‌برداری شد
پس از آن هم‌گروهی‌ها درباره این‌که طرف مقابل چقدر باهوش به نظر می‌رسد، فرم پر کردند. ۲۰ مرد و زن هم به تماشای این فیلم‌ها پرداختند و آن‌ها هم فرم های ارزیابی را پر کردند.
همان‌طور که مشخص بود، شرکت‌کنندگان به طور کلی قادر به تشخیص میزان هوش هم‌گروهیِ خود نبودند. به طور متوسط افرادی که فیلم‌ها را تماشا کردند، حدس‌های دقیق‌تری داشتند اما تنها زمانی که ‌آن‌ها در حال نظر دادن به افرادی بودند که به آن‌ها گفته شده بود همانند افراد باهوش صحبت کنند.
برای توضیح بیشتر یک محقق بیان می‌کند سیگنال‌هایی که هوش کم یا زیاد را در روابط اجتماعی نشان می‌دهد ممکن است با مدیریت افراد قوی‌تر شوند. شاید انگیزه برای انتقال یک حس، رفتار را به طور طبیعی تقویت کند.
میزان تهاجمی بودن شما :

شخصیت شناسی از روی ظاهر

یک آزمایش کوچک در سال ۲۰۰۹ و در کانادا بر روی دانشجویان دختر دوره لیسانس انجام گرفت و نتیجه به این صورت بود که آن‌ها تقریبا قادر بودند که تنها با نگاه به هرعکس‌ در ۳۹ میلی‌ثانیه به طور دقیق ارزیابی کنند که ۳۷ مرد متفاوت چقدر رفتار تهاجمی دارند.
محققان میزان پرخاشگری افراد را با گرفتن عکس‌هایی در هنگام انجام بازی کامپیوتری اندازه گرفتند. این عکس‌ها زمانی گرفته شد که آن‌ها می‌خواستند از یک بازیکن دیگر امتیاز بگیرند.
محققان همچنین ارتباطی بین نسبت بیشتر ارتفاع به عرض در صورت مرد‌ها (بدون در نظر گرفتن حالات آن‌ها) و سطح پرخاشگری این افراد، دریافتند و این‌گونه استدلال کردند که چهره عصبانی باعث کوتاه شدن پیشانی و بالا آمدن لب بالایی می‌شود، که این نسبت را افزایش می‌دهد.


میزان شایستگی شما به عنوان یک رهبر :

شخصیت شناسی از روی ظاهر

در سال ۲۰۱۲ محققان از دانشجویان خواستند که به ۱۰۰ عکس نگاه کنند. این عکس‌ها از سرِ مدیران ارشدی که در شرکت‌های برجسته حقوقی فعال بودند، گرفته شده بود. از دانشجویان خواسته شد تا ویژگی‌های شخصیتی متفاوت‌ آن‌ها را بسنجند. ویژگی‌هایی از قبیل تسلط و میزان نفوذ، بلوغ صورت، قابلیت اعتماد و میزان خشنودی.
محققان نمرات میزان تسلط و بلوغ صورت را در یگ گروه با عنوان قدرت قرار دادند و نمرات میزان خشنودی و قابلیت اعتماد را در گروهِ خون‌گرمی قرار دادند.
افرادی که امتیاز بالاتری در گروه قدرت داشتند، تمایل به مدیریت شرکت‌هایی که سودآورتر هستند را داشتند.
یافته‌هایی مشابه در یک ارزیابی دیگر به دست آمد. زمانی که شرکت کنندگان به عکس‌های سالانه یک کالج که از ۷۳ مدیر کالج، گرفته شده بود، نگاه کردند. برخی از این تصاویر ۵۰ سال قبل گرفته شده بود.میزان برونگرا بودن شما :

شخصیت شناسی از روی ظاهر

اگر شما مانند یک فرد برون‌گرا رفتار کنید، اکثر افراد در تنها ۵۰ میلی ثانیه قادر به درک این موضوع هستند.
براساس یک مطالعه که در سال ۲۰۰۹ توسط محققان آلمانی صورت گرفت، مردم در آن به صدها تصویری که از صورت افراد گرفته شده بود نگاه کرده و شخصیت افراد را ارزیابی کردند. این تصاویر از افرادی با ویژگی‌های شخصیتی متفاوت گرفته شده بود. محققان بیان می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنند که افراد برونگرا حالت‌ شادتری در عکس‌ها دارند بنابراین یافتن این افراد راحت است.
آن‌ها می‌گویند که بسیاری از افراد تلاش می‌کنند تا احساسات مثبت خود را با لبخند زدن ، مخصوصا زمانی که از آن‌ها عکس گرفته می‌شود، نشان دهند. اما افراد درون‌گرا این کار را غالبا کمتر و با مهارت کمتری انجام می‌دهند.


میزان آسیب پذیری شما :

شخصیت شناسی از روی ظاهر

مردم نمی‌تواننددرباره شخصیت دیگران، براساس نحوه راه رفتن، حدس‌های درستی بزنند. اما پژوهشگران نشان می‌دهند که افرادی مشخص مانند مجرمان روانی، می‌توانند تنها با نگاه چند دقیقه‌ای به راه رفتن افراد از میزان آسیب پذیری آن‌ها آگاه شوند.
به عنوان مثال یک مطالعه در سال ۲۰۰۹ نشان داد که یک زندانی که اختلالات روانی زیادی داشت می‌توانست افرادی را که در گذشته دستخوش فریب یا تعدی قرار گرفته‌اند را تشخیص دهد، این تشخیص عمدتا بر مبنای نحوه راه رفتن افراد بود.
متاسفانه دانشمندان بیان می‌کنند که این کار سختی است که به خود آموزش دهید تا به طور متفاوتی راه بروید. بنابراین اگر می‌خواهید در امان بمانید، بهتر است که بر روی فاکتور‌های دیگر در کنار راه رفتن، تمرکز کنید.


میزان مذهبی بودن شما :

شخصیت شناسی از روی ظاهر

افراد می‌توانند با یک نگاه ساده به شما و نحوه لباس پوشیدنتان حدس بزنند که شما تا چه حد فردی معتقد و مذهبی هستید.

در سال ۲۰۰۹ یک مطالعه کشف کرد که به طور متوسط ۱۲۳ دانشجوی دوره لیسانس توانستند حدس‌های درستی در رابطه با میزان مذهبی بودن افراد، تنها با نگاهی ساده به عکسشان بزنند. این عکس‌ها به طور کامل افراد گرفته شده بود.

در این مورد میزان تعصب مذهبی افرادی که از آن‌ها عکس گرفته شده بود، با سوال از خود اشخاص و ۳ نفر دیگر که آن‌ها را خوب می‌شناختنند، ارزیابی شد. تمام این افراد پرسشنامه‌هایی را پر کردند.شرکت‌کنندگان حدس زدند افرادی که خندان، پرانرژی و مرتب بودند، مذهبی‌تر باشند و در حقیقت این تشخیص درست بود.

جالب توجه است که در این مطالعه افراد می‌توانستند برون‌گرایی، خشنودی و اطمینان به خود را در افراد تحت مطالعه تشخیص دهند.


میزان خودشیفته بودن شما :

شخصیت شناسی از روی ظاهر

در یک تحقیق در سال ۲۰۰۹ محققان از دانشجویان تست شخصیت گرفتند. یکی از این تست‌ها میزان خودشیفتگی را نشان می‌داد. پژوهشگران از شرکت‌کنندگان خواستند تا ۳ نفر که آن‌ها را خوب می‌شناسد هم، این پرسشنامه‌های شخصیت شناسی را در رابطه با فرد شرکت‌کننده، پر کنند. بعد از آن هفت دانشجوی دیگر به عکس‌های کامل از افراد شرکت‌کننده نگاه کرده و شخصیت آن‌ها را ارزیابی کردند.
نتایج نشان داد که به طور متوسط، ناظران در تشخیص میزان خودشیفتگی افراد، تنها با نگاه به ظاهر فیزیکی آن‌ها ، حدس‌های درستی زده بودند. نشانه‌‌های خاصی که ناظران بر مبنای آن‌ها نظر داده بودند شامل تمیز و مرتب بودن ظاهر، درخشان بودن، آرایش و لباس‌های گران و شیک بود.
محققان بیان می‌کنند که این نتایج نشان می‌دهد افراد خودشیفته می‌خواهند که ظاهر خود را به نحوی تغییر دهند( آگاهانه یا ناخودآگاه) که افراد بیشتری را به سمت خود جلب کنند.


این مقاله در مورد جوک و لطیفه می باشد.

نوع مطلب :
برچسب ها : جوک و لطیفه، عکس هنرمندان،
لینک های مرتبط :


دوشنبه 27 شهریور 1396 11:26 ب.ظ
Its like you read my mind! You appear to know a lot about this, like you wrote the book in it or
something. I think that you could do with some pics to drive the message home a little bit, but other than that, this is magnificent blog.
A great read. I will definitely be back.
دوشنبه 30 مرداد 1396 02:37 ب.ظ
Do you have a spam issue on this website; I also am a blogger,
and I was wondering your situation; many of us have created some nice procedures and we are looking
to trade techniques with others, why not shoot me an e-mail if interested.
سه شنبه 24 مرداد 1396 12:24 ب.ظ
Hello, Neat post. There's an issue together with your
site in internet explorer, could test this? IE still
is the market chief and a huge component to people will omit your excellent writing
due to this problem.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


 
 
برچسب ها
پیوندها
آخرین مطالب